KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14177116
nr 1417 7116
Nikolai Belij
(1896-1968), Finland
Fiskebod och eka, Signerad. Akvarell, bildmått: 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .
Utrop:
300 kr
måndag 6 september 2021
kl 19:28:11
Nikolai Belij
Läs mer om Nikolai Belij